Genç Bilge Yayıncılık

Genç Bilge Yayıncılık

 Online Keman Eğitimi El Kitabı

Online Keman Eğitimi El Kitabı

22

Yazar: Yiğitcan Kesendere

e-ISBN : 978-605-06640-6-5

Yayın Yılı: 2022

Yayın Türü: Elektronik kitap (e-book)

Yayın Dili : Türkçe


Önsöz

2010 yılında çevrim içi/online keman dersi için araştırmalarına başladım ve 2012 yılında Youtube sitesinde online keman dersi videolarımı paylaşmaya başladım. Sayısız öğrenciye online sistemden keman dersi vererek bilgi ve tecrübelerimi, kendini geliştirmek isteyen keman öğretmenleri ve adayları ile paylaşmak istediğim için bu kitabı yazmış bulunuyorum. Uludağ Üniversitesi Müzik Topluluğunda 82 kişilik sınıfta, haftada 1 saat ile grup dersi olarak keman eğitimi yaptım. Üstün yetenekli, mental ve fiziki bakımdan yardıma ihtiyaç duyan, müzik okullarında eğitim alan profesyonel ve hobi amaçlı eğitim alan 2 yaşından 68 yaşına kadar çok çeşitli öğrenci profilleri ile çalışarak, gözlemler yaparak, gözlemlerimi ve tecrübelerimi yazılı olarak sizlerle paylaşmaktayım.

Bu kitaptaki yöntem ve programlar ile keman öğretmenleri ile beraber, diğer enstrüman öğretmenleri de derslerini uygulayabilirler. Eğitim yöntemlerinin ve materyallerinin sürekli geliştiği ve değiştiği günümüz dünyasında, bu kitabın faydalı yönü ise e-book (e-kitap) olarak sürekli güncellenecek olmasıdır. Çok uzun ve kafa karıştıran karmaşık metodolojiler yerine sade, kısa ve öz anlatım ile anlaşılabilir ve erişilebilir olma amacıyla bu kitabı sizlere sunmaktayım. Aktarmak istediğim bilgi ve yöntemleri kısa ve öz olarak yazabilmek için çok daha fazla enerji ve dikkat harcadığımı belirtmek isterim.

Sosyal medyada çevrim içi (online) ya da yüz yüze enstrüman dersleri reklamlarından gözlemlediğim kadarı ile yeni oluşan sanat, müzik, keman ve online eğitim sektöründeki bu bilinçsizliği fırsat bilerek halkın vaktini ve parasını boşa harcayan pek çok tüccar olduğunu fark ettim. Öncelikle bu kitap ile amacım uzaktan keman eğitimi için verimliliğin arttırılmasını sağlamak ve keman eğitimini yaygınlaştırabilmek.

Yurt içi ve yurt dışında bulunan konservatuvar, müzik eğitimi bölümleri ve özel kurslardaki öğretmenlerden, profesörlere varana kadar pek çok üniversiteden eğitimcilere online enstrüman dersleri ile ilgili fikirlerimi paylaşarak yardımcı olmaktan ve seminerler vererek çalışmalarımı sürdürmekten mutluluk duymaktayım.

Yiğitcan Kesendere

 

 

100,00  100,00  

Miktar

 Faaliyetlerimiz